Hogyan tenyészthetünk füröket húsra és tojásra
Hozááadott: 6.2.2020 22:25.42 Megtekintések száma: 2520
06 Február 2020
Márkák
A japán fürj egyre fontosabbá válik a tenyésztők körében. Mivel kicsi, tárolhatja őket házban vagy ketrecben a kertben, garázsban és pincében. Ezenkívül, preferenciáitól függően, kiválaszthat egy fürjhordozót vagy tömegtípust. Ha érdekli, olvassa tovább. Beszéljünk többet arról, hogyan lehet a fürjét otthonában tartani.
A fürjtojás és a hús egészséges élvezet
A fürjtenyésztés két okból kifizetődő. A fürjhús és a tojás kiváló ízű és jó minőségű finomság. A fürjhús sötét, függetlenül attól, hogy mell- vagy lábhús.
Az íze a fácánhúsra hasonlít. Ezenkívül a fürjtojás és a hús napi fogyasztása elősegíti az immunitást és normalizálja a szív- és érrendszert. A magas foszfor-, kálium- és vastartalom miatt ezek pozitív hatással vannak a memóriára, és gyermekeknek, terhes nőknek és immunhiányos embereknek is ajánlottak.
Bár a fürjtojás ötször kisebb, mint a tyúktojás, akár 2,5-szer több A-vitamint, háromszor több B1-vitamint és kétszer annyi B2-vitamint tartalmaz. A vékony és törékeny héj színe változhat, fehértől barnaig, kék krétával. A fürjtojások magas táplálkozási értékkel rendelkeznek, mivel 13,1% fehérjét és 11,2% zsírt tartalmaznak. Az aminosav-tartalom alapján a metionin, triptofán, leucin és fenilalanin nagyobb százaléka található meg a fehérjékben. A fürjtojások nyomelemei közé tartozik a réz, a kobalt, a niacin. A tojásfehérje és a tojássárgája százalékos aránya 65:35, és a magas lecitintartalom miatt a nyers fürjtojás fogyasztása csökkenti a koleszterinszintet.
Megtanulják, hogyan kell fajtákat szaporítani
A japán fürj nagyon igénytelen és ellenálló madár. Délkelet-Ázsiából származnak, Indokínától Japánig. Nagyon óvatosak, félénk és törékenyek, hajlamosak felfelé emelkedni vagy gyorsan megszakítani
hogy elrejtsük őket, tehát egy leszállóhálóval vagy kezével felfogjuk őket, óvatosan a lábakkal és a szárnyakkal tartva. Elvileg nem fogjuk el a tollaikat, mert ezek maroknyi helyzetben maradnak (az úgynevezett Escape External Recovery).
A fürj ferde rácsos madárházban vagy ketrecben tartható. Csak darabonként kb. 200 cm 2 kis helyre van szükségük. A fürjtenyésztéshez 20 - 22 ° C optimális szobahőmérsékletet kell igénybe venni. A forró nyári napok során a fürjnek szellőztetést kell biztosítani, és a huzatotól is meg kell védeni. A füröket alacsony hőmérsékleten télen nem alkalmazzák, ezért fűtött teret kell biztosítani számukra. Naponta legalább 16 órás üzemmód ajánlott.
Fürj etetés
A fürj tenyésztéséhez a minőségi táplálkozás és a tiszta víz kiemelkedően fontos. A legjobb a fürjtakarmányt használni, amely a fehérjék, vitaminok és ásványi anyagok megfelelő arányát tartalmazza. A kiegyensúlyozatlan étrend előbb vagy utóbb a tojások tengelykapcsolóján jelentkezik. Tarcsa el a fürjtakarmányt a baromfi adagolókba. A fehérjebevitel növelése érdekében hozzáadunk lucernaliszt, őrölt borsót, túrót vagy keményen főtt tojást. A ritka omega-3 zsírsavtartalom a fürjzsírban és a tojásban növelhető zöld zöldségtakarmány hozzáadásával, len és kendermag hozzáadásával, valamint a gabonafélék mennyiségének csökkentésével.
A zöldségek fürjsaláta, spenót, sárgarépa vagy pitypanglevélhez alkalmasak. Télen a fürköket napraforgó, len vagy repce tálalják. Az ivóvíz szintén nagyon fontos. Gondoskodunk arról, hogy a fürjeknek mindig legyen elég tiszta vízük, hogy tálakban vagy automatikus ivókban szolgálják fel őket.
Hatások a fürj teljesítményére
A tojó típusú tyúk körülbelül 150–180 g súlyúak. Kb. 6 hetes korban nőnek fel, és általában kb. 12 héten kezdik tojást tojni. Az élet első évében az átlagos fürjnek körülbelül 300 tojást kell tojnia. A csirke fürj súlya 280–300 g, a szexuális érettség körülbelül 8 hetes korú, évente akár 250 tojást képes termelni. A japán fürj körülbelül 2–2,5 évet él. A tenyésztési környezet és a táplálkozás megfelelő feltételei befolyásolhatják a fürj kapacitását és általános teljesítményét:
- ajánlott légnedvesség 60-70%
- az optimális hőmérséklet 18–24 ° C pozitív hatással van a teherbírásra
- egy kis tenyésztési terület (különösen a tömegű fürj típusban) között lehet
A fürj kannibalizmust vált ki, ezért óvintézkedésként alkalmazza a nyugtatást
piros fény - a 2 hetes korú kölyköknek napi 24 órán keresztül világítani kell, ez befolyásolja a sebességet
fejlődésük szexuális érettséggé